Wyjazdowe remisy w rozgrywkach ligowych i udział w Memoriale im. Jerzego Wyrobka.

Po wielu tygodniach przygotowań wreszcie ruszyły rozgrywki ligowe. W lidze raciborskiej nasza drużyna zremisowała z GKS Dąb Gaszowice 1:1. Nasi rywale pierwsi wyszli na prowadzenie. Mimo znaczącej przewagi w drugiej połowie udało się ten mecz tylko zremisować. Bramkę zdobył Alex Koryciak.

W sobotę zawodnicy z rocznika 2008 powołani do kady podokręgu uczestniczyli w memoriale im. Jerzego Wyrobka. Turniej rozegrany został w Chorzowie. W szóstym już turnieju upamiętniającym sylwetkę piłkarza oraz trenera urodzonego 19 grudnia 1949 roku i zmarłego 26 marca 2013 roku wzięli udział zawodnicy w kategorii U11, czyli urodzeni w 2008 roku. 12 reprezentacji podokręgów rywalizowało najpierw w czterech trzy zespołowych grupach, a następnie drużyny zostały przydzielone do trzech czterozespołowych grup i każda drużyna rozegrała w sumie 5 spotkań po 20 minut każde. Na trzech boiskach Kompleksu "Kresy" MORiS w Chorzowie mieliśmy więc pięć godzin wielkiego piłkarskiego święta, w którym uczestniczyli także najbliżsi z rodziny patrona turnieju.

Na zakończenie weekendu udaliśmy się do Żor na spotkanie w ramach II Ligi Wojewódzkiej. Po dobrym meczu zremisowaliśmy 1:1. Bramkę zdobył Tomek Śmigowski. Warto dodać, że mierzyliśmy się z tą drużyną już kilka razy i zawsze mecze kończyły się remisem. MKS Żory prezentują wysoki poziom pod każdym względem, dlatego gra z nimi to sama przyjemność.