Bardzo dobry występ na turnieju w Tychach.

W sobotę 14 grudnia zawodnicy naszej drużyny wzięli udział w XX Międzynarodowym Turnieju "Akademia Cup 2019 im. Alfreda Potrawy". Po zaciętej rywalizacji zawodnicy Tomasza Oszka zajęli bardzo dobre drugie miejsce!

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach, w każdej po 6 zespołów. Los przydzielił Unię do grupy B. Pobudka o 5 rano i poranna podróż sprawiły, że pierwszy mecz był "lekko przespany" i przegrany. W kolejnych meczach było już zdecydowanie lepiej i Unia pewnie awansowała do fazy finałowej – Ligi Mistrzów. W tej części turniejeu młodzi raciborzanie również spisali się bardzo dobrze. Wygrywając trzy spotkania, raz remisując i tylko raz przegrywając KS Unia Racibórz wywalczyła drugie miejsce. Bardzo dobrą formę strzelecką tego dnia zaprezentował Kacper Oszek, który z 14 trafieniami został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym zawodnikiem KS Unia Racibórz został Borys Kopeć. Wielkie brawa dla zawodników i trenera!

Wyniki spotkań rozegranych przez KS Unia Racibórz

APN GKS Tychy II - KS Unia Racibórz 4:0

KS Unia Racibórz – LKS Burza Roczyny 6:1

KS Unia Racibórz – RTS Odra Koźle 3:0

KS Unia Racibórz – Unia Kosztowy Mysłowice 1:0

KS Unia Racibórz – MKS Zaborze Zabrze 6:1

Finały – Liga Mistrzów

APN GKS Tychy I - KS Unia Racibórz 1:6

KS Unia Racibórz – BTS Rekord Bielsko – Biała 0:1

KS Unia Racibórz – APN GKS Tychy II 2:2

Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego - KS Unia Racibórz 0:5

KS Unia Racibórz – Unia Kosztowy Mysłowice 6:0

Skład KS Unia Racibórz: Maximilian Bulenda, Maksymilian Ronin, Tomasz Śmigowski, Borys Kopeć, Michał Rutowicz, Jakub Krybus, Dominik Popela, Kacper Oszek, Bartosz Kula.

Trener: Tomasz Oszek

Kierownik drużyny: Bogdan Kula