Trenujemy pełną parą!

Intensywnie przygotowują się do nowego sezonu nasi zawodnicy. Jeszcze przed rozpoczęciem ferii podopieczni trenera Tomasza Oszka rozegrali sparing z Gwarkiem Zabrze. Zwycięstwo 13:2 w dobrym stylu pozowliło spokojnie udać się na wypoczynek. Drugi tydzień zimowej przerwy to obóz dochodzeniowy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie – rano na hali, popołudniami na Orliku. W piątek 24 stycznia po porannym treningu młodzi piłkarze udali się do Nysy, aby rozegrać sparing z miejscową Polonią. Był to bardzo wartościwy pojedynek. Raciborzanie pokazali, że ciężka praca na treningach się opłaca. Po dobrym meczu pokonali rówieśników z Opolszczyzny 7:4. Powrót do Raciborza około 19:30, a w sobotę punkt 7:00 wyruszyli na halowy turniej w Pogwizdowie, gdzie z kompletem zwycięstw awansowali do fazy finałowej turnieju (Ligi Mistrzów), która rozegrana zostanie 9 lutego.

Rzopoczęcie zmagań w ramach II Ligi Wojewódzkiej zaplanowano na 22 marca. Do tego czasu jeszcze wiele treningów i sparingów. Już w sobotę 1 lutego kolejny sparing z z AP Team Gliwice, 15 lutego z Rozwojem Katowice, 14 marca z MKS Concordią Knurów. Ponadto do ustalenia są jeszcze terminy sparingów z Reprezentacją Powiatu Mikołowskiego lub Rodło Opole oraz MKS Żory. Ponadto 23 lutego zawodnicy z rocznika 2008 wystąpią w turnieju halowym w Arenie Rafako, a 29 lutego drużyna weźmie udział w turnieju orgazniwanym przez KS Świerklany.

Bardzo ciekawie zapowiada się trzydniowy turniej w Głuchołazach. W terminie 6-8 marca nasi młodzi zawodnicy zmierzą się z ekipami z całej Polski.

Jak widać zawodnicy wraz z trenerem na nie mają czasu na nudę.